Facebook Group: 223818501789
JESKYNĚ PARTIZÁNKA (ZÁKLADNÍ INFORMACE) Tisk
Jeskyně Partizánka - Všeobecné
Neděle, 10 Leden 2010 17:04


Jeskyně Partizánka byla objevena v na přelomu roku 2008 a 2009. Během svátečních časů šel podle svých slov Luboš projít na Stolové hoře a prý to z této díry pořádně "foukalo".

Pracovní akce na sebe už dlouho nedala čekat.

Pracovní akce I
- únor 2009
První prohlídku této lokality jsme společně zvládli už v únoru 2009.
Jak už to tak u mě a Luboše bývá, společný čas jsme našli až podvečer a to ještě za mlhavého počasí. Ke stěně jsme se museli přes louky brodit sněhem, ale náš morál byl zatím velký. Dokonce jsme se zvládli v mrazu převléct do overalů a pracovních věcí, jenom v overalech bychom asi umrzli.
Na tuto první akci jsme se vyzbrojili dvěma kbelíky, malým rýčkem, páčidlem, metrem a kladivem.

Když mi Luboš ukázal svah, který jsme museli vylézt a pak kámen, který se musel přelézt, už taková sranda nebyla. Spousta ostrých křovisek a sesouvající se kamení nám vždy dává zabrat. Pak jsme se ale dostali do pukliny, která vypadala opravdu zajímavě. Ojíněný vchod a teplý průvan dával naději, že "tam někde něco bude".


A tak jsme se neohroženě pustili do kopání. Už si ani radši nevzpomínám, kolik kýblů hlíny a kamení jsme vyházeli. Kolik kamenů uvolnili a vytahali ven. Ale postupně jsme s této pukliny začali dělat jeskyni.

Celkem se nám podařilo tuto jeskyni navštívit pracovně už pětkrát. Poslední tři akce jsme museli požádat o pomoc další průzkumníky. Všechny pracovní akce jsme fotili a můžete se na ně podívat ve fotogelerii. FOTOGALERIE


Co nejdříve máme v úmyslu se do Partizánky zase podívat, tak snad tady bude co doplnit!
Tak se mi podařilo dodělat fotogalerii a přidal jsem naši poslední pracovní akci 1.6.2009. Je to už sakra dlouhou dobu, co jsme tam pořádně nebyli.

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Květen 2013 21:11
 

Přihlášení