Facebook Group: 223818501789
Kongres je za dveřmi! Tisk
www.speleo.cz - Novinky a informační zprávy
Čtvrtek, 23 Květen 2013 20:31

Vážení kolegové, milí kamarádi,

Do zahájení 16.mezinárodního speleologického kongresu zbývají necelé dva měsíce a celá řada vašich kolegů dnes a denně pracuje proto, aby se celý záměr vydařil. Všem tímto vyjadřuji hlubokou úctu, neboť jejich práce neslouží jim samým , ale tisícům jiných, ať již účastníkům kongresu, nebo nám všem, celé České speleologické společnosti.

V rámci kongresu zazní více než 300 přednášek ze všech oborů , které souvisejí se speleologií, včetně naprostých unikátů, např. z oboru Geomikrobilogie, která zásadním způsobem mění tradiční představy o vzniku a vývoji jeskyní. Na kongres je již dnes přihlášeno více než 900 kolegů z 55 zemí, mezi nimi samozřejmě špičky ve svých  oborech, ať už se jedná o objevování největších světových jeskyní, vědecká bádání, nebo třeba fotografování.

O kongresu již bylo napsáno mnoho a myslím, že dnes již většina z vás ví, že se jedná o událost, která se nebude v České republice opakovat dalších 30-40 let a v Evropě téměř celou další dekádu také ne. Byla by nesmírná škoda nechat si ji ujít a proto bych rád povzbudil ty z vás, kteří zatím váhají s přihlášením, ať  již z časových, či finančních důvodů. Věřte, že nebudete litovat, neboť, co kongres již dnes nabízí za to určitě stojí. Nenechte se však pojmem „kongres“  zmást, neboť se zdaleka nejedná jen o odborné přednášky. V Brně budou k vidění desítky filmů a dalších prezentací, včetně naprosto unikátního pásma 3D snímků z nejkrásnějších jeskyní světa, stovky klasických fotografií, map, nepřeberné množství posterů, desítky prezentačních a prodejních stánků a další a další. Součástí je i SpeleOlympiáda, kde můžete změřit síly z lezci a lezkyněmi z celého světa. O koncertu, banketech a každodenních večírcích ani nemluvím.

Využijte poslední možnosti zaregistrovat se za levnější cenu do 31.5., přihlaste své mapy,  fotografie a filmy a přijeďte s vědomím toho, že chcete zažít  světové „Speleofórum“ , že chcete být u toho, když se celý speleologický svět sejde v Brně!

Za všechny organizátory

Zdeněk Motyčka

Aktualizováno Pátek, 21 Červen 2013 09:05
 

Přihlášení